środa, 2 listopada 2011

Jesienne spacery i zabawy z dzieckiem.


Jak zadbać w chłodne dni o naszego maluszka?
W co go ubrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jesienne spacery i zabawy z dzieckiem.
Autorem artykułu jest Adriana Miler


Jesienna pora wcale nie wyklucza aktywności na świeżym powietrzu. Dotyczy to również najmłodszych. Pamiętajmy spacerach i wspólnych zabawach, które z pewnością ucieszą zarówno nasze pociechy i odprężą nas samych. Przyda się odpowiedni strój -ciepły i wygodny.
Nadeszła jesień. Warto wiec ostatnie ciepłe dni wykorzystać na spacery z naszą pociechą. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu z pewnością ucieszą zarówno nasze dziecko jak i nas samych. Pozwolą one rozładować dziecku energię, a wspólne zabawy doskonale wpłyną na zacieśnianie więzi między rodzicem i pociechą.

Wybierając sie na plac zabaw lub spacer do parku warto pomyśleć o wygodnym ubranku dla dziecka. Bawiąc sie na placu zabaw w berka, albo brodząc w kolorowych suchych liściach dziecko powinno się czuć komfortowo i swobodnie. Idealnie nadadzą sie do tego celu dresy, które nie krępują ruchów dziecka. Obecnie łatwo wybrać stosowne ubranka dla dzieci - sklepy oferują szeroki wybór. Najlepiej sprawdzą sie komplety z dresówki, polarowe czy welurowe, które są są nie tylko ciepłe ale także miłe w dotyku dla wrażliwej i delikatnej skóry malucha. Warto wybrać te w żywych kolorach -rozweselą pochmurne dni, jeśli dodatkowo wybierzemy w odcieniach różu na pewno pokochają je także małe dziewczynki. W tym sezonie modne są tez barwy- fiolet, wiśnia, odcienie szarości, turkus, zielony i czekolada.Wygodny i estetyczny strójz pewnością pozwoli maluchowi skupić się na zabawie.
Przy wyborze dresu dla dziecka warto także zwrócić uwagę czy posiadają kaptur. Pozwoli on, podczas tak zmiennej jesiennej pogody, uchronić się przed nagłym deszczem albo wiatrem. Jeśli jednak zamierzamy zakładać dziecku dresik pod kurtkę- wówczas praktyczny okaże się ze stojką.
W parku pozbieramy liście do kolorowych bukietów - możemy też zrobić z nich wyklejane obrazki. W zasięgu naszych rąk są też kasztany i żołedzie- materiał do tworzenia ludzików, czy korali.Nie zpomnijmy więc zabrać woreczka, czy małego plecaka, w którym maluch będzie mógł z dumą nieść złowione skarby!
Pamiętajmy, wspólne zabawy w parku wśród kolorowych liści oraz zbieranie kasztanów to dla dziecka wspaniała zabawa, a wspólne robienie ludzików z kasztanów po powrocie do domu ucieszy zapewne także rodziców i da mozliwośc spędzenia radosnego czasu.


Niezapomniane i kolorowe z atestem Ubranka dla niemowląt i dzieci
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

http://dziecidzieci.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz